Lipiec 2018

Dom szkieletowy – wady i zalety

W związku z tym, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu gotowego mieszkania w bloku i stawia raczej na własny dom, pojawia się pytanie o to jaki rodzaj domu wybrać. Drewniany, murowany, dom szkieletowy, czy może z bali. Odpowiedzi jest tyle co pytań – tak naprawdę każdy ma coś do powiedzenia i wiele opinii jest słusznych i potrzebnych. My w dzisiejszym tekście chcemy skupić się na domach szkieletowych i przedstawić w dużym skrócie ich wady oraz zalety. Kiedy warto zainteresować się tego typu konstrukcją, a kiedy lepiej tego nie robić i po prostu zrezygnować z tego rodzaju konstrukcji?
[Czytaj dalej]

Projektowanie osobiste – domy szablonowe, czyli od czego rozpocząć decydując się na budowę.

Coraz częściej słyszy się o tym, że ludzie wyprowadzają się z niewielkich blokowych mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta. Szybkie tempo egzystowania, które jest teraz bardzo modne i dorzucone do tego natężenie ruchu jakie gości na drogach, dodatkowo głośny szum, spaliny samochodowe w powietrzu, są w stanie zmęczyć tak samo fizycznie jak i umysłowo. Dlatego stawiają małe intymne domki, na ich peryferiach, aby odpocząć, ze spokojem wstać rankiem z łóżka i w rozkosznej atmosferze ciszy wypić poranną kawę.
[Czytaj dalej]

Energooszczędny dom zaczyna się od super projektu

Budowa domu dla co poniektórych jest prawdziwą katorgą. Jest to związane przede wszystkim z nieumiejętnym zaplanowaniem całego procesu stawiania domu oraz realizacji wszystkich pobocznych spraw. Jeśli nie masz głowy do tego, aby siąść spokojnie i opracować plan od A do Z to już teraz zacznij współpracę z architektem, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany.
[Czytaj dalej]