Dom szkieletowy – wady i zalety

W związku z tym, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu gotowego mieszkania w bloku i stawia raczej na własny dom, pojawia się pytanie o to jaki rodzaj domu wybrać. Drewniany, murowany, dom szkieletowy, czy może z bali. Odpowiedzi jest tyle co pytań – tak naprawdę każdy ma coś do powiedzenia i wiele opinii jest słusznych i potrzebnych. My w dzisiejszym tekście chcemy skupić się na domach szkieletowych i przedstawić w dużym skrócie ich wady oraz zalety. Kiedy warto zainteresować się tego typu konstrukcją, a kiedy lepiej tego nie robić i po prostu zrezygnować z tego rodzaju konstrukcji?

budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com

Naszym zdaniem, jeżeli dom zostanie zbudowany na dobrym gruncie i teren będzie w idealny wręcz sposób przystosowany do wzniesienia tam domu, to warto rozważyć budowę domu szkieletowego. Jego stabilna konstrukcja może wytrzymać wiele lat i równie dobrze w naszym domu mogą potem mieszkać nasze dzieci. Dlaczego nie, co stoi na przeszkodzie? W praktyce właśnie nic. Niewątpliwie jest to ogromna zaleta domów szkieletowych. Drugim warunkiem, który musi być spełniony przy wznoszeniu takiego domu, jest wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się budową. Nie możemy zaoszczędzić i wybrać na przykład anonimowych specjalistów, którzy zrobią więcej złego niż dobrego. Nie tędy droga, zdecydowanie nie tędy droga. Nie oszczędzajmy i nie chciejmy oszczędzać kilkuset złotych, czy nawet kilku tysięcy bo za kilka lat trzeba będzie drugie tyle włożyć w skomplikowany remont. archipelag.pl

Rozważając budową domu szkieletowego musimy także zapoznać się z jego mankamentami i wadami. Pomocni mogą być specjaliści – firmy budowlane, czy na przykład sprzedawcy w specjalistycznych sklepach. Oni będą w stanie przedstawić nam pogląd na całą sytuację, po ludzku doradzić. Każda osoba, która zamierza budować dom, powinna ponadto naszym zdaniem czytać wnikliwie prasę specjalistyczną i wdrażać się w ten temat, żeby jeszcze lepiej móc zbudować dom. Warto więc postawić na dom szkieletowy i cieszyć się własnym kątem przez wiele, wiele lat.

Więcej ciekawych projektów na